ÚVOD

PROJEKTY ŠKOLY

„ADAMKO HRAVO – ZDRAVO“

Inšpiračný projekt podpory zdravia je zameraný na utváranie základov správnych psychohygienických návykov, zásad poskytovania prvej pomoci a učenie sa prevencii.

Projekt upriamuje pozornosť na zdravotnú výchovu detí v materských a základných školách (1. stupen ZŠ) s cielom rozšírit a prehlbiť vedomosti o zdraví, jeho podpore, posilnení a ochrane. Súčasne nenásilnou formou učí deti byt vnímavými voči sebe navzájom, k iným, k svojmu okoliu i prírode.

INTERNETOVÉ PROJEKTY

Rok v krajine (šk. r. 2004/2005) – projekt zahŕna biologickú a enviromentálnu problematiku pozorovania stavu živej a neživej prírody. Pozorovaním, meraním a zaznamenávaním cyklických procesov v krajine si žiaci vyskúšajú postupy odbornej vedeckej práce.

Dedinky (šk. r. 2003/2004) – projekt zameraný na sledovanie zaujímavostí svojho okolia, špecifické zvyky, osobnosti a publikovanie dokumentacného materiálu na internete.

Fullova ruža (šk. r. 2003/2004) – teleprojekt zameraný na návrhy pohľadníc s voľnými témami, ktoré sa skenujú na www.pestr@szm a budú zaradené do žrebovania.

Hľadáme Stramiho (šk. r. 2003/2004) – vedomostná hra, ktorá rozvíja logické myslenie a schopnosť pracovať s rôznymi informacnými zdrojmi a výpočtovou technikou.

Virgal (šk. r. 2003/2004) – teleprojekt zameraný na prezentáciu výtvarných prác žiakov cez počítacové kreslenie. Výsledkom projektu bude virtuálna galéria žiackych prác, ktoré sú uvádzané na www.gjar.po.sk/virgal

Lesoochranárska škola (šk. r. 2003/2004) – celoslovenská sútaž, týkajúca sa aktívneho a kreatívneho zapojenia sa do činností, zameraných na ochranu lesov, v rámci ktorých sa realizovala napr. výsadba ihlicnatých, listnatých a ovocných stromčekov v okolí školy, zber papiera v spolupráci s obecným úradom a miestnou komunitou a ďalšie aktivity.

Spat na predchádzajúcu stránku - Projekty