je spolufinancovaný Európskou úniou

Profesijné poradenstvo pre žiakov základnej školy

Poradiť žiakom pri výbere strednej školy a ich budúceho povolania a zamestnania s ohľadom na súčasné a perspektívne potreby trhu práce

Predĺženie životného cyklu projektu implementáciou výstupových poznatkov smerom k iným inštitúciám.
Prepojenie vzdelávacej sféry so svetom práce a výroby prostredníctvom netradičných aktivít.
Zabezpečenie kvalitného a aktuálneho prísunu informácií k žiakom s orientáciou na súčasné a perspektívne kvalifikačné potreby trhu práce regiónu.
Rozvoj faktorov podporujúcich kvalitu a citlivosť profesijného poradenstva

pre žiakov základnej školy.

Uplatnenie citlivých metodologických postupov s využitím variabilných foriem práce s rómskymi žiakmi.
Zriadenie informačno-poradenskej agentúry ako nástroja profesionálneho poradenstva.

Informačno-poradenská agentúra (IPA)

Hlavné úlohy IPA:

- poskytovať žiakom a ich rodičom kvalitné a aktuálne informácie, ako sa majú orientovať v oblasti profesijného rozhodovania sa s ohľadom na súčasné a perspektívne kvalifikačné potreby trhu práce v regióne

- spracúvať údaje získané z prieskumov stredných škôl, trhu práce a perspektívneho trhu práce

Beseda v IPA

Poradenská agentúra školy v Tušiciach

Priestory informacno-poradenskej agentúry v Tušiciach

Žiaci 4.roč. v IPA

Žiaci na besede v IPA

Profesijné poradenstvo pre žiakov ZŠ...

Spat na projekty Otvorenie projektu....foto